KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 7449275
*
nr 744 9275
Eva Stockhaus
(f. 1919), Sverige
Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Sommartistel", 34/50, motivets mått: 20 x 15
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:14:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 18:03:45
1
100 kr
24/2 12:02:26
2
300 kr
24/2 16:19:08
3
250 kr
24/2 16:34:55
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:58
*
Eva Stockhaus
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
nr 744 9275
Eva Stockhaus
(f. 1919), Sverige
Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Sommartistel", 34/50, motivets mått: 20 x 15
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 18:03:45 | 1 | 100 kr |
24/2 12:02:26 | 2 | 300 kr |
24/2 16:19:08 | 3 | 250 kr |
24/2 16:34:55 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:58